Przez lata zmieniamy naszą infrastrukturę likwidując kotłownie lokalne (źródła niskiej emisji) i przyłączając je do miejskiej sieci ciepłowniczej zasilanej z Kotłowni Miejskiej tworząc w ten sposób jedno duże źródło ciepła zaopatrujące w energię cieplną całe miasto. Pozwala to również na kolejne inwestycje poprawiające efektywność energetyczną, ograniczanie emisji oraz optymalizacji zużycia paliwa. Wszystko z korzyścią dla natury oraz odbiorców.
Historia ciepłownictwa w Bochni sięga lat 60 – tych. Zapoczątkowana była budową domów wielorodzinnych przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Spółdzielnie Mieszkaniowe.
Wraz z powstawaniem osiedli mieszkaniowych budowano kotłownie lokalne, które włączone zostały do Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie, powołanego decyzją Wojewody Tarnowskiego z dnia 01.01.1978 r.
W 1993 r. na mocy ustawy o komunalizacji doszło do podziału MPEC na samodzielne przedsiębiorstwa działające w poszczególnych miastach. Tak powstało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bochni, które w 1996 r. przekształciło się w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i w takiej postaci funkcjonuje nadal.
O Spółce
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bochni jest Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Sposób organizacji oraz zarządzania, a także wszelkie działania oparte są o szczegółowe, wybrane przepisy Kodeksu Spółek Handlowych.
Właścicielem Przedsiębiorstwa jest Gmina Miasta Bochni. Majątkiem Spółki dysponuje Zarząd Miasta Bochni.
Działalność Spółki reguluje Statut Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., określający nazwę Spółki, jej siedzibę, przedmiot działalności, wysokość kapitału oraz władze Spółki.
Skład Zarządu
Prezes Zarządu: Wojciech Cholewa
RADA NADZORCZA:
Przewodniczący Rady Nadzorczej: Sara Skibkiewicz-Morońska
Z-ca Przewodniczącego Rady Nadzorczej: Piotr Zając
Sekretarz Rady Nadzorczej: Dariusz Broszkiewicz
Członek Rady Nadzorczej: Zbigniew Rachwał
Członek Rady Nadzorczej: Kamil Kudłacik
Prokurenci: Paweł Szewczyk (Dyrektor techniczny), Józef Wójcik (Dyrektor ekonomiczny)
Informacja o stosowanych środkach poprawy efektywności energetycznej
Zgodnie zart. 6 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (Dz. U. poz. 831 z późn. zm.) jednostka sektora publicznego realizuje swoje zadania, stosując co najmniej jeden ze środków poprawy efektywności energetycznej.
Wg w/w ustawy środkami poprawy efektywności energetycznej są:
1) realizacja i finansowanie przedsięwzięcia służącego poprawie efektywności energetycznej;
2) nabycie urządzenia, instalacji lub pojazdu, charakteryzujących się niskim zużyciem energii oraz niskimi kosztami eksploatacji;
3) wymiana eksploatowanego urządzenia, instalacji lub pojazdu na urządzenie, instalację lub pojazd, o których mowa w pkt 2, lub ich modernizacja;
4) realizacja przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w rozumieniu ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz. U. z 2014 r. poz. 712 oraz z 2016 r. poz. 615);
5) wdrażanie systemu zarządzania środowiskowego, o którym mowa w art. 2 pkt 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1221/2009 z dnia 25 listopada 2009 r. w sprawie dobrowolnego udziału organizacji w systemie ekozarządzania i audytu we Wspólnocie (EMAS), uchylającego rozporządzenie (WE) nr 761/2001 oraz decyzje Komisji 2001/681/WE i 2006/193/WE (Dz. Urz. UE L 342 z 22.12.2009, str. 1, z późn. zm.), potwierdzone uzyskaniem wpisu do rejestru EMAS, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o krajowym systemie ekozarządzania i audytu (EMAS) (Dz. U. poz. 1060).
Przebieg likwidacji kotłowni lokalnych oraz modernizacji infrastruktury:
600 048 239
TEL: 600 048 239
Przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.
_______________
Modernizacja kolejnych bezpośrednich węzłów cieplnych (6 szt.) na
nowoczesne wymiennikowe wysokoparametrowe z automatyczną regulacją pogodową (sieć S1).
© 2021 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. | Wszelkie prawa zastrzeżone
0